• Budynki Biurowe

  Wielkowymiarowe płyty 300 cm na 100 cm od grupy KALE ukazujące kamienne oblicze w 12 odsłonach. Płyty dostępne również w wymiarach 100 x 100 cm. Wielkowymiarowe płyty 300 cm na 100 cm od grupy KALE...
 • Osiedla mieszkaniowe

  Interpretują i spełniają wymogi głównie inwestorów prywatnych, choć projekty komercyjne są jak najbardziej mile widziane.
 • Restaureacje i kluby

  STONE PROJECT - imitacja kamienia ciętego wzdłuż lub w poprzek skał i układających się warstw
 • Użyteczność publiczna

  Jako pierwsi zaczęli produkować płyty wielkoformatowe 1000x3000 mm w grubości 3 mm. Płyty ceramiczne mimo swej grubości 3-3,5mm grubości (z siatką), są naprawdę wyrzymałe, a ich znakomite cechy...
 • Rezydencje

  Płytki ceramiczne wzorowane na pięknie kamienia naturalnego uchwycone w eleganckich, atrakcyjnych i niepowtarzalnych wzorach.

Attualità

07-04-2015

VIVA Ceramika - Tradycyjny wzór COTTO w nowoczesnej odsłonie! Seria ACUSTICO 12.

VIVA Ceramika po raz kolejny zaskoczyła prezentując serię ACUSTICO 12. Zamiast zaprezentować kolejną odsłonę betonu, drewna w rozmiarze maxi - sięgnęli po tradycyjny wzór terrakoty COTTO.
05-02-2015

Płytki ceramiczne RE USE – rysunek surowej deski szalunkowej!

Główną ideą przy tworzeniu tego projektu były trzy pojęcia: praca, tworzenie i ponowne wykorzystanie. Dlatego w tej nietuzinkowej kolekcji płytek ceramicznych odwzorowano wygląd dwóch, całkowicie różnych od siebie materiałów...
08-01-2015

EMIL wapień z Burgundii PETRA. NOWOŚĆ!

Wierne odwzorowanie bloków wapienia z Burgundii (Pietra di Borgogna), z oryginalnym rysunkiem znaków pozostawionych przez upływ czasu.
09-07-2014

Wzór terakoty w nowoczesnej odsłonie - ACUSTICO 12

Włoska firma VIVA z grupy EMIL CERAMICA GROUP stworzyła nowy wizerunek płytek ceramicznych wzorując się na starożytnych wypalanych ręcznie płytkach zwanych popularnie terakotą.
21-05-2014

Geometryczne płytki - TONALITE

Włoska firma TONALITE SPA została założona w 1974 roku jako fabryka produkująca płytki ceramiczne pojedynczego wypału wysokiej jakości.
08-04-2014

Drewno z historią - WOODTALK!

Seria WOODTALK odpowiadając na potrzeby architektów i projektantów wnętrz stworzyła kolekcję płytek ceramicznych imitujących drewno, ale nie takie zwyczajne, lecz drewno, które opowiada swoją historię.
04-03-2014

ECOLIFE wg PROVENZA - PŁYTKI IMITUJĄCE DREWNO

Współczesny trend na życie zgodne z naturą idzie w parze z ochroną naturalnego środowiska, ekologia staje się nieodłącznym elementem naszego życia. W ceramice jest to widoczne w nowoczesnych formach płytek imitujących drewno.
06-11-2013

Nowe oblicze BETONU – Seria ON SQUARE!

Ascetyczny wygląd betonu idealnie mieści się w minimalistycznym kanonie piękna. Mimo pozornej surowości, wspaniale gra swoją różnorodnością odcieni, wzorów i drobnych szczegółów.
18-07-2013

Płyty ceramiczne LAMINAM - tworzywem sztuki.

Płyty ceramiczne LAMINAM dzięki swojej mikro grubości - tylko 3,5 mm, wzmocnieniu włóknem szklanym oraz dużymi wymiarom idealnie nadają się jako materiały okładzinowe do wykonywania zabudów, szaf, bufetów, lad recepcyjnych.
25-06-2013

MIRAGE: Evo_2/e

Firma MIRAGE proponuje innowacyjne rozwiązania w architekturze zewnętrznej: gres porcelanowy grubości 2 cm- system Evo_2/e. Płyty w takiej grubości z powodzeniem mogą być jako płyty tarasowe, zwłaszcza w tarasach otwartych oraz płyty ogrodowe.

Najnowsze

Wzór terakoty w nowoczesnej odsłonie - ACUSTICO 12

09-07-2014

 

Włoska fabryka VIVA stworzyła nowy wizerunek płytek ceramicznych wzorując się na starożytnych wypalanych ręcznie płytkach zwanych popularnie terakotą.

 

Płytki ceramincze w dystrybucji BAMIX Ceramika

 

Płytek takich nie malowano, a jedynie wypalano glinę, która dzięki zróżnicowanemu składowi minerałów z różnych regionów świata po wypalaniu przybierała niejednolitą, ale piękną tonacyjną, jakby przecieraną różnymi kolorami barwę. To właśnie zainspirowało twórców serii ACUSTICO 12.

 

Płytki ceramincze VIVA w dystrybucji BAMIX Ceramika

 

Płytki z tej serii są wykonane z gresu porcelanowego barwionego w masie w pięciu ziemistych, jakby nieco przykurzonych kolorach: White, Sand, Cotto, Brown i Grey. Aby jak najbardziej zbliżyć sie do starożytnych i średniowiecznych pierwowzorów stworzono kolekcję w aż siedmiu rozmiarach, które można ze sobą łączyć tworząc niepowtarzalne wzory na posadzkach: 30x30 cm, 30x60 cm, 10x60 cm, 15x60 cm, 60x60 cm i największe rozmiary: 30x120 cm oraz 60x120 cm.

 

Płytki ceramincze Acustico 12

 

Każdy, kto gustuje w niebanalnych rozwiązaniach i ciekawej kolorystyce stylizowanej na starodawnych czasach, na pewno znajdzie coś dla siebie.

 

Kuchnia z wykorzystaniem płytek ceramicznych BAMIX

 

Dodatkową zaletą tej ceramiki jest fakt, że jest to gres porcelanowy, dużo bardziej wytrzymały niż zwykła glina wypalana jak dawniej. Łatwiej się czyści i myje, jest odporna na wszelkie zmiany temperatury, deszcz, mróz, jest odporny na plamienie (najwyższa klasa odporności-5), a ich wysoka antypoślizgowość (R10) sprawia, że z powodzeniem można je stosować na tarasach, czy chodnikach.

 

Nowoczesna klatka schodowa z płytkami VIVA Acustico 12

 

W wersji 60x60 cm są też dostępne płytki o lekko pofalowanej powierzchni o zwiększonej antypoślizgowości: R11.

 

Tekstura płytek ceraminyczh wzorowanych na terakocie.

 

Nowoczesna forma, harmonia kolorów i piękno starych czasów w nowej odsłonie- tak można określić ACUSTICO 12, serii, która może dać początek nowym ideom we współczesnej architekturze wnętrze.

 

GALERIA ACUSTICO 12:

BAMIX Ceramika © 2014 Włoska ceramika z przeznaczeniem na inwestycje.
biuro@bamix.pl BAMIX Ceramika ul. Gabriela 4 01-347 Warszawa Polonia tel. +48 22 665 32 32 fax. +48 22 637 85 80 e-mail: biuro@bamix.p
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: