• Budynki Biurowe

  Wielkowymiarowe płyty 300 cm na 100 cm od grupy KALE ukazujące kamienne oblicze w 12 odsłonach. Płyty dostępne również w wymiarach 100 x 100 cm. Wielkowymiarowe płyty 300 cm na 100 cm od grupy KALE...
 • Osiedla mieszkaniowe

  Interpretują i spełniają wymogi głównie inwestorów prywatnych, choć projekty komercyjne są jak najbardziej mile widziane.
 • Restaureacje i kluby

  STONE PROJECT - imitacja kamienia ciętego wzdłuż lub w poprzek skał i układających się warstw
 • Użyteczność publiczna

  Jako pierwsi zaczęli produkować płyty wielkoformatowe 1000x3000 mm w grubości 3 mm. Płyty ceramiczne mimo swej grubości 3-3,5mm grubości (z siatką), są naprawdę wyrzymałe, a ich znakomite cechy...
 • Rezydencje

  Płytki ceramiczne wzorowane na pięknie kamienia naturalnego uchwycone w eleganckich, atrakcyjnych i niepowtarzalnych wzorach.

Attualità

07-04-2015

VIVA Ceramika - Tradycyjny wzór COTTO w nowoczesnej odsłonie! Seria ACUSTICO 12.

VIVA Ceramika po raz kolejny zaskoczyła prezentując serię ACUSTICO 12. Zamiast zaprezentować kolejną odsłonę betonu, drewna w rozmiarze maxi - sięgnęli po tradycyjny wzór terrakoty COTTO.
05-02-2015

Płytki ceramiczne RE USE – rysunek surowej deski szalunkowej!

Główną ideą przy tworzeniu tego projektu były trzy pojęcia: praca, tworzenie i ponowne wykorzystanie. Dlatego w tej nietuzinkowej kolekcji płytek ceramicznych odwzorowano wygląd dwóch, całkowicie różnych od siebie materiałów...
08-01-2015

EMIL wapień z Burgundii PETRA. NOWOŚĆ!

Wierne odwzorowanie bloków wapienia z Burgundii (Pietra di Borgogna), z oryginalnym rysunkiem znaków pozostawionych przez upływ czasu.
09-07-2014

Wzór terakoty w nowoczesnej odsłonie - ACUSTICO 12

Włoska firma VIVA z grupy EMIL CERAMICA GROUP stworzyła nowy wizerunek płytek ceramicznych wzorując się na starożytnych wypalanych ręcznie płytkach zwanych popularnie terakotą.
21-05-2014

Geometryczne płytki - TONALITE

Włoska firma TONALITE SPA została założona w 1974 roku jako fabryka produkująca płytki ceramiczne pojedynczego wypału wysokiej jakości.
08-04-2014

Drewno z historią - WOODTALK!

Seria WOODTALK odpowiadając na potrzeby architektów i projektantów wnętrz stworzyła kolekcję płytek ceramicznych imitujących drewno, ale nie takie zwyczajne, lecz drewno, które opowiada swoją historię.
04-03-2014

ECOLIFE wg PROVENZA - PŁYTKI IMITUJĄCE DREWNO

Współczesny trend na życie zgodne z naturą idzie w parze z ochroną naturalnego środowiska, ekologia staje się nieodłącznym elementem naszego życia. W ceramice jest to widoczne w nowoczesnych formach płytek imitujących drewno.
06-11-2013

Nowe oblicze BETONU – Seria ON SQUARE!

Ascetyczny wygląd betonu idealnie mieści się w minimalistycznym kanonie piękna. Mimo pozornej surowości, wspaniale gra swoją różnorodnością odcieni, wzorów i drobnych szczegółów.
18-07-2013

Płyty ceramiczne LAMINAM - tworzywem sztuki.

Płyty ceramiczne LAMINAM dzięki swojej mikro grubości - tylko 3,5 mm, wzmocnieniu włóknem szklanym oraz dużymi wymiarom idealnie nadają się jako materiały okładzinowe do wykonywania zabudów, szaf, bufetów, lad recepcyjnych.
25-06-2013

MIRAGE: Evo_2/e

Firma MIRAGE proponuje innowacyjne rozwiązania w architekturze zewnętrznej: gres porcelanowy grubości 2 cm- system Evo_2/e. Płyty w takiej grubości z powodzeniem mogą być jako płyty tarasowe, zwłaszcza w tarasach otwartych oraz płyty ogrodowe.

Najnowsze

Płytki ceramiczne RE USE – rysunek surowej deski szalunkowej!

05-02-2015

 

Główną ideą przy tworzeniu projektu płytek ceramicznych RE-USE były trzy pojęcia: praca, tworzenie i ponowne wykorzystanie. Dlatego w tej nietuzinkowej kolekcji płytek ceramicznych odwzorowano wygląd dwóch, całkowicie różnych od siebie materiałów, zużytych i początkowo porzuconych ale teraz dzięki swojemu niebanalnemu wyglądowi, przywróconych do życia.

 

provenza seria deski re-use

 

Pierwszym jest przemysłowy beton (RE-USE Concrete), używany pierwotnie w konstrukcjach żelbetowych, z widocznymi odciskami szalunków. Surowe wzornictwo i ścisła, szarocementowa kolorystyka. Wykorzystywany w nowoczesnych kiedyś budynkach i przemysłowych halach, dziś zapewne przykurzony i zapomniany. Drugi materiał to marmurowe płyty (RE-USE Marble), układane w luksusowych willach, których bogactwo wzorów i szlachetnie wyglądających powierzchni, przez długie lata biły blaskiem elegancji. Te dwa materiały o całkowicie różnym pochodzeniu i przeznaczeniu, posiadające wspólny mianownik: odzyskanie, upiększające przetworzenie i ponowne wprowadzenie do użycia. Każdy ma własny urok, swoją tożsamość i niepowtarzalne szczegóły pozwalające wybrać ten najbardziej nam odpowiadający.

 

doskonale wnętrze re-use provenza


Do stworzenia wzoru RE-USE Concrete wykorzystano żelbetową ścianę o powierzchni 20 m2 i wymieszano różne struktury i wzory. Dzięki temu uzyskano całkowicie realistyczny obraz, zarówno pod względem wyglądu jak i dotyku. Beton ma minimalistyczny wygląd, widoczne niedoskonałości i odciśnięte ślady desek. Mamy do wyboru trzy wersje kolorystyczne: jasny jak wapienne zaprawy Calce White, delikatnie wpadający w piaskowe odcienie Fango Sand i typowo cementowy Malta Grey.

 

lazienkowe płytki betonowe re-use


W przypadku RE-USE Marble, projektanci odtworzyli naturalny wygląd marmurowych płyt, z widocznymi zanieczyszczeniami z tlenków wydobytych z prawie wyczerpanych kamieniołomów. Płyty są dostępne w trzech kolorach: biały jak odcienie kararyjskiego kamienia Bianco Ossigeno, Grigio Mercurio srebrnoszary jak Olimpijski marmur i Nero Tongesteno będący czarny jak wolfram kamień o azjatyckim rodowodzie.

 

płytki ceramiczne re-use provenza


Kolekcja RE-USE Concrete jest dostępna w czterech uwydatniających jej wspaniały wygląd formatach: 120x60 cm, 90x45 cm, 60x60 cm i najmniejszym 30x60 cm. Betonowe płyty w zależności od rozmiaru mogą mieć mieć różne powierzchnie: matową (NATURALE) i delikatnie polerowaną (LAPPATO). Dla RE-USE Marble przewidziano rozmiary 90x45 cm, 60x60 cm i 30x60 cm a ich powierzchnia dla poszczególnych formatów może być matowa jak stary marmur (OLD MATT) lub idealnie wypolerowana (LAPPATO PLUS).

 

Galeria RE-USE:

Pliki do pobrania

Katalog PROVENZA RE-USE w ofercie BAMIX Ceramika

BAMIX Ceramika © 2014 Włoska ceramika z przeznaczeniem na inwestycje.
biuro@bamix.pl BAMIX Ceramika ul. Gabriela 4 01-347 Warszawa Polonia tel. +48 22 665 32 32 fax. +48 22 637 85 80 e-mail: biuro@bamix.p
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: