• Budynki Biurowe

  Wielkowymiarowe płyty 300 cm na 100 cm od grupy KALE ukazujące kamienne oblicze w 12 odsłonach. Płyty dostępne również w wymiarach 100 x 100 cm. Wielkowymiarowe płyty 300 cm na 100 cm od grupy KALE...
 • Osiedla mieszkaniowe

  Interpretują i spełniają wymogi głównie inwestorów prywatnych, choć projekty komercyjne są jak najbardziej mile widziane.
 • Restaureacje i kluby

  STONE PROJECT - imitacja kamienia ciętego wzdłuż lub w poprzek skał i układających się warstw
 • Użyteczność publiczna

  Jako pierwsi zaczęli produkować płyty wielkoformatowe 1000x3000 mm w grubości 3 mm. Płyty ceramiczne mimo swej grubości 3-3,5mm grubości (z siatką), są naprawdę wyrzymałe, a ich znakomite cechy...
 • Rezydencje

  Płytki ceramiczne wzorowane na pięknie kamienia naturalnego uchwycone w eleganckich, atrakcyjnych i niepowtarzalnych wzorach.

Attualità

07-04-2015

VIVA Ceramika - Tradycyjny wzór COTTO w nowoczesnej odsłonie! Seria ACUSTICO 12.

VIVA Ceramika po raz kolejny zaskoczyła prezentując serię ACUSTICO 12. Zamiast zaprezentować kolejną odsłonę betonu, drewna w rozmiarze maxi - sięgnęli po tradycyjny wzór terrakoty COTTO.
05-02-2015

Płytki ceramiczne RE USE – rysunek surowej deski szalunkowej!

Główną ideą przy tworzeniu tego projektu były trzy pojęcia: praca, tworzenie i ponowne wykorzystanie. Dlatego w tej nietuzinkowej kolekcji płytek ceramicznych odwzorowano wygląd dwóch, całkowicie różnych od siebie materiałów...
08-01-2015

EMIL wapień z Burgundii PETRA. NOWOŚĆ!

Wierne odwzorowanie bloków wapienia z Burgundii (Pietra di Borgogna), z oryginalnym rysunkiem znaków pozostawionych przez upływ czasu.
09-07-2014

Wzór terakoty w nowoczesnej odsłonie - ACUSTICO 12

Włoska firma VIVA z grupy EMIL CERAMICA GROUP stworzyła nowy wizerunek płytek ceramicznych wzorując się na starożytnych wypalanych ręcznie płytkach zwanych popularnie terakotą.
21-05-2014

Geometryczne płytki - TONALITE

Włoska firma TONALITE SPA została założona w 1974 roku jako fabryka produkująca płytki ceramiczne pojedynczego wypału wysokiej jakości.
08-04-2014

Drewno z historią - WOODTALK!

Seria WOODTALK odpowiadając na potrzeby architektów i projektantów wnętrz stworzyła kolekcję płytek ceramicznych imitujących drewno, ale nie takie zwyczajne, lecz drewno, które opowiada swoją historię.
04-03-2014

ECOLIFE wg PROVENZA - PŁYTKI IMITUJĄCE DREWNO

Współczesny trend na życie zgodne z naturą idzie w parze z ochroną naturalnego środowiska, ekologia staje się nieodłącznym elementem naszego życia. W ceramice jest to widoczne w nowoczesnych formach płytek imitujących drewno.
06-11-2013

Nowe oblicze BETONU – Seria ON SQUARE!

Ascetyczny wygląd betonu idealnie mieści się w minimalistycznym kanonie piękna. Mimo pozornej surowości, wspaniale gra swoją różnorodnością odcieni, wzorów i drobnych szczegółów.
18-07-2013

Płyty ceramiczne LAMINAM - tworzywem sztuki.

Płyty ceramiczne LAMINAM dzięki swojej mikro grubości - tylko 3,5 mm, wzmocnieniu włóknem szklanym oraz dużymi wymiarom idealnie nadają się jako materiały okładzinowe do wykonywania zabudów, szaf, bufetów, lad recepcyjnych.
25-06-2013

MIRAGE: Evo_2/e

Firma MIRAGE proponuje innowacyjne rozwiązania w architekturze zewnętrznej: gres porcelanowy grubości 2 cm- system Evo_2/e. Płyty w takiej grubości z powodzeniem mogą być jako płyty tarasowe, zwłaszcza w tarasach otwartych oraz płyty ogrodowe.

Najnowsze

Drewno z historią - WOODTALK!

08-04-2014

 

Seria WOODTALK odpowiadając na potrzeby architektów i projektantów wnętrz stworzyła kolekcję płytek ceramicznych imitujących drewno, ale nie takie zwyczajne, lecz drewno, które opowiada swoją historię.

 

Płytki ceramiczne WOODTAL - jak drewno

 

Fabryka stworzyła tę kolekcję bazując nie na barwieniu drzewa, ale na naturalnych procesach jakie napotyka drzewo w czasie: utlenianie, które sprawia, iż różny stopień tego procesu powoduje zróżnicowane zabarwienie drewna, działanie wody: deszcze, śniegi, mgły, które zostawiają trwały ślad na drewnie czy wreszcie zmiana pór roku i wpływ słońca, które odbija się na wizerunku drewna.

 

Płytki drewnopodone woodtalk

 

Te wszystkie czynniki wzięto pod uwagę tworząc niepowtarzalną kolorystykę ceramicznego drewna WOODTALK imitującego: dąb jasny i szary , orzech, kasztan, świerk. Przy tworzeniu kolekcji brano pod uwagę około 60 różnych próbek jednego drzewa i łączono je ze sobą w płaski obraz. Zachowano również surową powierzchnię drewna struganego, wyczuwalnego w dotyku i widocznego pod odpowiednim kątem patrzenia.

 

Ceramika WOODTALK płytki imitujące drewno

 

Wszystko to sprawia, iż seria WOODTALK na pierwszy rzut oka nie jest do odróżnienia od drewna naturalnego - wzór i kolor jednej serii jest różny - tak jak to jest w naturalnej desce; dzięki temu ułożone na dużej powierzchni wyglądają niezwykle naturalnie.

 

Płytki łazienkowe WOODTALK

 

Każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni kolor oraz wymiar deski WOODTALK: 30x120 cm, 20x120 cm, 15x90 cm, 22,5x90 cm, a nawet deski długości 180 cm (szerokości: 20 i 26,5 cm). Każda płytka jest rektyfikowana, można więc użyć fugi minimalnej grubości tak, iż prawie nie widać łączeń, można je także spokojnie montować na ogrzewaniu podłogowym.

 

Płytki podłogowe do łazienek imitujące drewno

 

Znajdują zastosowanie nie tylko na posadzkach w domach prywatnych, ale też w budynkach użyteczności publicznej (sklepy, kawiarnie, pasaże handlowe, urzędy itp), również na zewnątrz budynków (np. na tarasach), ścianach oraz  plażach przy basenach. Największym atutem płytek WOODTALK jest fakt, iż są produkowane z gresu porcelanowego, co sprawia, że nie trzeba ich impregnować, są łatwe w czyszczeniu i ślady użytkowania w czasie, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii ich produkcji, są niemal niewidoczne.

 

Galeria WOODTALK:

BAMIX Ceramika © 2014 Włoska ceramika z przeznaczeniem na inwestycje.
biuro@bamix.pl BAMIX Ceramika ul. Gabriela 4 01-347 Warszawa Polonia tel. +48 22 665 32 32 fax. +48 22 637 85 80 e-mail: biuro@bamix.p
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: